Deneysel & Yaratıcı

Yakın zamana kadar, söz konusu “trend” olduğunda akla gelen ilk şey bir renk, form ya da malzeme olurdu. Ancak o günler geride kaldı! Artık bir hikayesi olan, kendi içinde tezatlıklar barındıran kavramlar var; klasik - modern, geçmiş - gelecek, hayal - gerçek… Ve öze dönme durumu apaçık ortada; doğal olanı ortaya koymak önemli. Bu karışıma bir doz da romantizm katarsak değmeyin keyfimize…

Karakteristik Güzellik

Farklı kimlik ve coğrafyaları keşfe çıkan tasarım dünyasında keskin sınırlar artık geride kaldı. Her bir malzeme kendine özgü tavrıyla sürece dahil oluyor, benimseniyor. Yakın zamana kadar soğuk olarak tabir edilen brüt beton bile yaşam alanlarının en beklenmeyen noktalarında karşımıza çıkıyor. Son dokunuş olarak kişisel detaylar ise yaşam alanlarımızı “biz” yapıyor.

NASIL? Yaşam alanlarında doğallığı yakalamak önemli; mermerin estetik dokusu, taşın karakteristik yüzeyi ya da brüt betonun sade güzelliği. O zaman size birkaç önerimiz var.
Blue stone taşının çarpıcı güzelliğini antrasit ve gri tonlarıyla yeniden yorumlayan Urban Blue. Doğal taşın damarlı ve fosil yapılı dokusunun antik yüzeylerle zenginleştiği seramik koleksiyonu, mekan algımızı tümüyle değiştiriyor.
Clayart ise modern ve bir o kadar yalın dokusu ile brüt betonun sade ve zamansız güzelliğine vurgu yapıyor. Banyonuzda bu yüzeylerden birini tercih ederek nötr bir fon yaratabilir, banyo mobilyası ve dekoratif detaylar eşliğinde kendinize özgü bir tasarım hikayesi yazabilirsiniz; üstelik bu hikayeye romantik ve egzotik betimlemeler de dahil.
Günümüz banyolarında klasik ve modern stil yüzeyler ile sınırlı kalmıyor, mekanın geneline taşıyor. Banyo mobilyaları, malzeme ve tarz düetine imza atıyor.
NASIL? Klasiklerden vazgeçemiyor ama aynı zamanda modern bir sadelik yakalamak istiyorsanız, VitrA’nın zamana meydan okuyan koleksiyonu Valarte ile tanışın! Zarif görünüm, klasik tarzın hakkını veren tasarım çizgisi ve fonksiyonel çözümler. Valarte, geniş ürün gamı ve 3 farklı renk seçeneğiyle banyonuzda şık ve estetik bir atmosfer yaratıyor.
Renk ve Malzemede Sınır Yok!

Tasarım dünyası, arınma deneyiminin ötesine taşarak bir anlamda kendimizi ifade ettiğimiz mekanlara dönüşen banyolar için sınırları oldukça geniş tutuyor; birbirinden farklı renk ve malzeme seçeneği sunuyor. Böylece banyolar yaşayan alanlara dönüşerek kullanıcılar için daha da konforlu ve özgür hale geliyor.

NASIL? Sebastian Conran imzası taşıyan aksesuar koleksiyonu Eternity, üç ayrı renk ve malzeme alternatifinin yanı sıra geniş ürün gamıyla farklı kombinasyonlara imkan veriyor. Minimal tasarım diline sahip koleksiyona, Matte Thun’un VitrA için tasarladığı Water Jewels küvet eşlik ediyor.