Banyo Düzenleyici Fikirleri

Banyolar, evin en sık kullanılan ve genellikle en küçük alanlarından biridir. Temizlik malzemeleri, havlular ve kozmetik ürünler gibi pek çok eşya bu alanda depolandığından dolayı, banyo düzenleme zor bir hal alabilir. Banyo dekorasyonunun verimli bir şekilde yapılması bu noktada son derece önemlidir. Doğru adımlarla, küçük bir banyoyu kullanışlı bir hale getirmek oldukça kolaydır. Yapılacak basit ama etkili bazı değişikliklerle banyoda düzen sağlanabilir.

Banyoda düzeni sağlamak için öncelikle kullanılan vitrifiye çeşitlerinin banyonun ölçüleriyle uyumlu olması gereklidir. Lavabo, klozet, duş teknesi gibi seramikten üretilen bu ürünler, genellikle banyolarda en çok yer kaplayan parçalardır. Dolayısıyla, banyonun ölçüleriyle orantılı bir şekilde seçilmediklerinde kullanıcıların hareket alanı kısıtlanabilir veya banyoda tutulması gereken diğer eşyalar için yer kalmayabilir. Buna ek olarak, köşeli ya da geometrik hatlara sahip ürünler yerine yuvarlak hatlı modeller seçilmesi de banyoyu daha geniş göstermeye yardımcı olabilir.

VitrA’nın ince ayrıntılarla tasarlayarak ürettiği Plural koleksiyonu, banyoda özgün bir dekorasyon stili yaratmak için seçilebilir. Koleksiyonda yer alan birbirinden şık ve zarif çanak lavabolar, özellikle küçük banyolarda son derece hoş bir atmosfer yaratabilir.

Samimiyeti bir doz artırmak isterseniz, sıcak tonlar ile yorumlayın. Ve bu sakin manzarayı minimal formlar ile besleyerek banyo deneyimini bir adım öteye taşıyın.
Mermer Zarafeti

Yaşayan mekanlar yalnızca formlar üzerinden tanımlanmaz. Kimi zaman kullanılan malzemenin karakteristik dokusu kimi zaman da cesur renkler onu tamamlar. Unutmayın, sofistike detayların yaşam alanlarında her zaman bir anlamı var!
Agatha mermerinin özgün yüzeyini altın detaylarla birleştiren seramik koleksiyonu Opaline ile banyonuza modern klasik bir dokunuş kazandırın. Banyonuzdaki yüzeyleri, altıgen ya da rölyefli dekorlar ile tamamlamaya ne dersiniz? Bu zarif detaylara hayran olmamak imkansız.
Mekansal Renk Oyunları

Yüzümüzü her ne kadar hayatımızı kolaylaştıran, fazlalıklarından arınmış yaşam alanlarına çevirsek de, bir taşla iki kuş vuran detaylardan vazgeçemiyoruz. Nitekim alışageldik sınırların dışına çıkma vakti gelmedi mi? O zaman yaşam alanlarında renk kullanımı sizi korkutmasın. İşte karşınızda, küçük ama bir o kadar stil sahibi dokunuşlar ile göz dolduran banyolar!
NASIL? Modern tasarım anlayışını karakteristik tonlarla bir araya getiren Homemade-X ile renk düetine imza atan özgür banyolar yaratmanın tam zamanı! Zümrüt yeşili ve safir mavisi; klasik ve bir o kadar da zamansız olan bu renkler, VitrA’nın modern yorumuyla Homemade-X seramik karo koleksiyonunda hayat buluyor.
İnce Detaylar

Her zaman söyleriz; yalın formlar ve fonksiyonel detaylar günümüz yaşam alanlarının vazgeçilmezi. Peki bunun nedeni her anlamda arınmaya vurgu yapmak olabilir mi?
NASIL? VitrA’nın modern tasarım anlayışını yansıtan ve banyolarda sıcak bir atmosfer yaratan koleksiyonu Frame ile tanışın! Banyo mobilyasındaki yalın tasarım dilinin izini süren klozet ve lavabolar ile fonksiyonel bir banyo mekanına sahip olmak artık çok kolay.
Konfor Üssü

Teknoloji - tasarım arasındaki ilişki gün be gün ne kadar yoğunlaşıyorsa, bu karşılıklı diyalog banyolara aynı şekilde yansıyor; özellikle de kullanıcılarına maksimum konfor sunan kumanda panellerine ve duş sistemlerine… Üstelik hayatı kolaylaştıran, fonksiyonel, estetik ve bir o kadar organize şekilde.

NASIL? Banyolar, günlük hayatın stres ve koşuşturmacası içinde kendimizle baş başa kaldığımız, aynı şekilde kendimize odaklandığımız arınma ve tazelenme mekanları olarak karşımıza çıkıyor. Ve bu durumda duş deneyimine farklı bir soluk getiren, konfor vadeden tasarımlara yönelmemiz pek tabii doğal. Peki elimizde, VitrA’nın geniş ürün yelpazesinde bu gereksinimlerimize cevap verebilecek hangi ürünler var?
Tamamen çözüm odaklı Cosey, kişisel bakım için oluşturulmuş kuru bölgesi, kolay temizlenebilen akrilik zemini ile hijyen ve konforu aynı potada eriten kompakt bir duş ünitesi. Cosey Mini Abdest Ünitesi ise şık ve ergonomik tasarımıyla kullanıcılarına son derece konforlu bir şekilde abdest alma imkanı sağlıyor.